Endüstriyel Soğuk Depo

Endüstriyel soğuk depolar muhafaza edilecek ürünün depolama şartlarına göre farklılıklar gösterir. Soğuk Odalardan farkı daha geniş alanlara, yüksek raf ve istiflemeye olanak sağlamasıdır. Çoğunlukla entegre üretim yapan veya stoklu çalışan üreticiler için geniş depolama olanağı sağlar. Gıda, kimya ve ilaç sanayii gibi sektörler soğuk depo ihtiyacı duyar. İzopanel, kurulacak endüstriyel soğuk depolarda hangi tip panel kullanılması gerektiğinden, montajına ve bakımına kadar tüm ayrıntılarda teknik hizmet verir.

ENDÜSTRİYEL SOĞUK DEPO PANELLERİ

Soğuk depolar için gereken çeşitli boylardaki paneller, İzopanel tarafından İzokabin markasıyla uluslararası standartlarda üretilmekte ve aynı garantilerle hizmete sunulmaktadır. İzokabin duvar, tavan ve zemin panelleri, 60, 80, 100, 120, 150, 180, 200 mm kalınlıklarda, 1200 mm eninde ve isteğe bağlı olarak 500 mm’den 12000 mm boya kadar üretilebilmektedir.

İzokabin duvar, tavan ve zemin panelleri, her iki yüzeyde 0,50 mm kalınlığında iki sac arasına 40 kg/m3 (+,-2) yoğunluğa sahip poliüretan sert köpük enjekte edilerek üretilmektedir. Duvar ve tavan panelleri düz ve trapezli olarak isteğe göre üretilmektedir.

Trapezli Paenel -2

Düz Panel

Daha çok soğuk odalarda kullanılır. Yük taşıma özelliği kullanılan panel kalınlığına göre değişmektedir

Trapezli Panel

Trapezli paneller genellikle endüstriyel soğuk depolarda kullanılır.
Trapezli yüzey panel taşıma kapasitesini artırarak daha geniş açıklıkların geçilmesini sağlar.


kilitKilit

Paneller tasrımı özel, eksantrik kilit sistemi ile birbirlerine bağlanır. Bu kilit sisteminin özelliği, panel yapılarının bozulmadan monte/demonte edilebilmesini sağlamasıdır.

Bu durum, istenildiği zaman panellere ekleme veya çıkartma olanağı sağlar ve panelleri stabil hale getirir.