Modüler Soğuk Oda

İzokabin Modüler Soğuk Odaları, montajını kullanıcının yapabildiği standart ölçülerde üretilen odalardır. Soğuk Odalarda 80 mm kalınlığında, donmuş muhafaza odalarında ise 120 mm kalınlığında paneller kullanılır. Odaların eni, minimum 1200 mm’den başlayarak kullanım yerine başlı olarak maksimum 6000 mm üretilebilmektedir. Boyda ise 1600 mm’den başlayıp istenilen ölçüde üretim mümkündür. Ende ve boyda ölçüler 400 er’mm olarak artar.

İzopanel AR-GE departmanı, köşe ve tavan panel kalıp tasarımlarını gerçekleştirir ve üretim bu özel kalıplarla yapılır. Zemin panelleri, PVC, paslanmaz çelik veya kontrplak olarak tercih edilebilir. Resistanslı veya resistanssız kapı alternatifleri ile kullanımınıza sunulur.

İzokabin Soğuk Oda Özellikleri
Günlük kullanımlar için idealdir.
Soğuk ve Donmuş Muhafaza olarak iki farklı seçenekte üretilir.
Panel ekleme ve çıkartma yapılarak ebatları büyütülüp,   küçültülebilir.
Modülerdir. Yani zemin, duvar ve tavan panelleri birbirine   kilitlidir

Menteşeli Kapılar

İzopanel’in en iddalı olduğu ürünlerinden biri olan menteşeli soğuk oda ve depo kapıları, net geçiş eni maksimum 100 cm’e kadar istenilen ende standart olarak üretilir. Kasa ve kanat kalınlığı, kullanılan panel kalınlığı ile aynıdır. Yüzeyler, panel yüzeyleriyle aynı veya isteğe göre opsiyonel yüzey seçeneklerinde üretilmektedir.

Gıda tüzüğüne uygun, conta ile bakteri üretmeyen sızdırmazlık sağlanır. Kullanım yerine göre lastik süpürgeli veya eşikli olarak üretilir. Kasa birleşim detayı duvar panelleriyle aynı tipte, panele montajlı yada duvara montajlı olarak yapılmaktadır. Tüm kilit ve menteşe aksamları ithaldir. Menteşeler yükselen tiptir.

Acil çıkış kolu, kapının dışarıdan kilitli olduğu konumda içeriden açılmasını sağlar. Donmuş muhafaza odası kapılarında, kapı kasaında alüminyum kanal içerisinde 25 watt/m rezistans kablosu kullanılmıştır.

Alüminyum kanal üzerinde özel olarak dizayn edilmiş kapağın sökülmesi, rezistans kablosunun daha sonra değiştilmesine olanak sağlar. Enerji beslemesi 220 volt’dur

PVC Şerit Perde

pvc şerit perde

İzopanel PVC Şerit Perdeleri, hacimler arasında büyük ölçüde ısı transferlerini kesen ve yüksek oranda nem tutucu özelliğe sahiptir. Tamamen hijyenik olup kolay temizlenir. Montaj aksesuarları 304 kalite paslanmaz çelikten üretilmektedir. Her tip kapı sistemine kolay ve hızlı montaj olanağı sağlar. PVC’den üretilen şerit perdeler esnek, saydam, iyi yalıtım sistemine sahip, dayanıklı ve alev beslemez yapıdadır. Şerit kapı bini tipinin seçiminde; çevre şartları (basınç, rüzgar vs.), iki ortam arasında ısı farkı gibi konulara dikkat edilmesi gerekir.